Kluby

W ramach Pomorskiego Okręgowego Związku Orientacji Sportowej zrzeszone są kluby:

  • Pomorski Klub Orientacji Harpagan
PKO Harpagan istnieje od 2005 roku i zrzesza ok. 70 zawodników. Organizuje zarówno imprezy sportowe, jak i rekreacyjne oraz treningi biegu na orientację. Zawodnicy zdobywają wiele medali na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach w RJnO, startują również z sukcesami w zawodach BnO. Harpagan organizuje m.in.:
O-Treningi - treningi z mapą

strona www klubu: www.harpagan.pl
kontakt z klubem: klub@harpagan.pl
  • Uczniowski Klub Sportowy "Azymut 45"

Uczniowski Klub Sportowy "Azymut 45" Gdynia istnieje od stycznia 2003 roku i zrzesza ok. 80 zawodników w różnym wieku. Organizuje imprezy sportowe i sportowo-rekreacyjne. Jest jednym z najlepszych klubów w Polsce w orientacji sportowej. Zawodnicy klubu zdobywali wielokrotnie medale Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski i Mistrzostw Województwa Pomorskiego.
UKS "Azymut 45" regularnie organizuje 3 cykle imprez:

strona www klubu: www.azymut45gdynia.org
kontakt z klubem: azymut45gdynia@gmail.com

  • Uczniowski Klub Sportowy Siódemka Rumia
Klub UKS Siódemka Rumia został założony w 1997 roku przy SP nr 7 w Rumi. Społeczność klubu tworzą dzieci, młodzież, rodzice oraz sympatycy sportu, których łączy pasja do biegu na orientację. Posiadają profesjonalną i doświadczoną kadrę szkoleniową, która prowadzi systematyczne treningi przez cały rok. Do celów szkoleniowych korzystają z obiektów na terenie Rumi, terenów leśnych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jako klub corocznie organizują zawody międzynarodowe Puchar Bałtyku, a także cykliczne imprezy lokalne np. Puchar Rumi. Organizowali również Mistrzostwa Świata Juniorów, Puchar Najmłodszych oraz wielokrotnie Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Województwa Pomorskiego. 

strona www klubu: http://siodemka.rumia.pl/nowa/
kontakt z klubem: bno@siodemka.rumia.pl
  • Uczniowski Klub Sportowy Włóczykij
"UKS Włóczykij został założony w 2008r. Zajmuje się organizacją zawodów w biegach i marszach na orientację na terenie Kociewia i Borów Tucholskich. Prowadzi systematyczne treningi biegów na orientację dla dzieci i młodzieży na terenie gminy Osiek."

strona www klubu: ukswloczykij.pl
kontakt z klubem: ukswloczykij@wp.pl, wloczykij.osiek@gmail.com

  • Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy Kwidzyn
strona www klubu: http://umkskwidzyn.pl/ 
kontakt z klubem: bno@umkskwidzyn.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga